1 grudnia 2018, 13.30 - 15.00 | Pokaz slajdów

Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki

Robert Gondek

Afryka to kontynent, który zachwyca różnorodnością kultur, ludzi, niepowtarzalnym kolorytem strojów, muzyką towarzysząca większości wydarzeń, niespotykaną, imponującą przyrodą i górami.
Każdy, kto choć raz postawił stopę na Czarnym Lądzie, chce tam powrócić.
I tak też było w moim przypadku. Z tym, że ja postanowiłem wrócić przynajmniej 56 razy – bo tyle jest w Afryce szczytów, na które zdecydowałem się wspiąć. Przez dziesięć lat, w ramach projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” zrealizowałem kilkanaście wypraw do dziewiętnastu państw na dziewiętnaście gór.
Za konsekwencję w realizacji ww. projektu zostałem wyróżniony w kategorii „Wyczyn roku 2016” na festiwalu Kolosy. Wędrowałem między innymi w Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Rwandzie, Etiopii, Maroku, Kamerunie, Gabonie, Burundi, Zambii, Malawi i Namibii. Wszedłem na 7 najwyższych wierzchołków Afryki (4 i 5-tysięczników). I tych dotyczy mój pokaz, podczas którego pokażę różnorodność gór oraz afrykańską przyrodę i zwierzęta. Zobaczymy m.in. pokryte lodowcami Kilimandżaro w Tanzanii i Mount Kenya w Kenii. Odbędziemy spacer po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na Karisimbi w Rwandzie. Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach Semien. Nocą wejdziemy na najwyższą górę Maroka, a w gęstej mgle zdobędziemy Mount Cameroon – czyli najwyższy szczyt Kamerunu. Odpoczniemy pośród niezapomnianych namibijskich pejzaży, a w Botswanie, Tanzanii i Kamerunie przyjrzymy się wspaniałym ptakom. Odwiedzimy również goryle górskie w Rwandzie, mandryle w Gabonie, dżelady w Etiopii oraz szympansy w Ugandzie

Robert Gondek

Z wykształcenia ekonomista. Z zamiłowania podróżnik i fotograf. Od lat pasjonat Afryki, gdzie odwiedził 19 państw. Kolekcjonuje afrykańskie maski, uczy się języka suahili, zajada się dziwnymi przysmakami i pilotuje wyprawy do afrykańskich krajów. Autor licznych pokazów podróżniczych, wystaw zdjęć i książki/albumu poświęconego Afryce. Nominowany do nagród w konkursach fotograficznych w kategoriach przyrodniczych. Swoje teksty i zdjęcia publikował m.in. w magazynach: „Podróże”, „Poznaj Świat”, „n.p.m.” Magazyn Turystyki Górskiej i „All Inclusive”.
Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest wejście na najwyższe szczyty w każdym afrykańskim kraju. Za konsekwencję w jego realizacji został wyróżniony w kategorii „Wyczyn roku 2016″ podczas festiwalu Kolosy w Gdyni. Informacje o projekcie ukazywały się również na antenie radiowej Trójki, stronach internetowych WP, a także w programach TVN 24 BiS, czy TVP 2 „Pytanie na śniadanie”. Roberta można spotkać w Afryce, na spotkaniach podróżniczych na terenie całej Polski lub…. w czatowniach fotograficznych, gdzie ucieka przed wielkomiejskim szumem i fotografuje przyrodę.
A w Internecie na: www.szczytyafryki.pl oraz www.facebook.pl/SzczytyAfryki 
Prywatnie tata niespełna dwuletniego Mateuszka, który już ma na swoim koncie pierwszą podróż do Afryki i ku uciesze rodziców prawdopodobnie lubi podróżować, choć jeszcze nie potrafi mówić.

Komentowanie jest wyłączone.