Terra Incognita

Festiwal Slajdów Podróżniczych organizuje Agencja Podróżnicza Terra Incognita. Agencję prowadzimy od 1994 r. Jesteśmy podróżnikami, przewodnikami trekkingowymi po Himalajach, autorami i prekursorami profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych.

Zajmujemy się zawodowo fotografią podróżniczą oraz organizacją wyjazdów trekkingowych i poznawczych, współpracujemy z rozgłośniami radiowymi, organizujemy organizujemy imprezy kulturalne i podróżnicze.
Zbierając materiały do pokazów slajdów i przygotowując nowe trasy odbyliśmy wiele prywatnych wypraw w różne rejony Azji. Lubimy wracać w te same miejsca, szczególnie chętnie wracamy do Indii a zwłaszcza w indyjskie Himalaje.

Naszą wielką pasją są pokazy slajdów (multimedialne prezentacje), w trakcie których prezentujemy zdjęcia i opowiadamy o miejscach, ludziach i emocjach napotkanych w podróży. Występujemy na festiwalach podróżniczych i współpracujemy z bibliotekami, kinami, muzeami, ośrodkami kultury i szkołami w całej Polsce.

Organizujemy i prowadzimy wyjazdy trekkingowe i poznawcze w Himalaje oraz inne rejony świata dla niewielkich grup (Indie, Nepal, Gruzja, Kirgistan, Tybet, Turcja, Iran, Mongolia, Syberia, Tanzania). Specjalizujemy się w Himalajach, które fascynują nas swoją różnorodnością, wracaliśmy tam wielokrotnie (spędzając w himalajskich rejonach łącznie ponad cztery lata). Jak dotąd zorganizowaliśmy ponad 100 autorskich wyjazdów trekkingowych i poznawczych w Himalaje, z których ponad 70 poprowadziliśmy osobiście.
Jesteśmy autorami pięciu wystaw fotograficznych „Syberyjskie wędrówki – Jakucja” (1999 r.) i „Czas zamknięty w przestrzeni – Indyjski Tybet” (2000 r.) prezentowanych w Muzeum Ziemi PAN i „Mieszkańcy himalajskich dolin” (2003 r.) w Muzeum Azji Pacyfiku, „Kaszmirscy nomadzi” (2017 r.) na Festiwalu Górskim im Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju,  „Powroty w Himalaje Zanskar (2018 r.) w Muzeum Azji i Pacyfiku”, albumu fotograficznego : „Himalaje – szlakiem karawan i pielgrzymów” oraz przewodnika trekkingowego po indyjskich Himalajach.
Poza prezentacją własnych pokazów slajdów i organizacją imprez takich jak Festiwal Slajdów Podróżniczych – Terra, współorganizujemy imprezy kulturalne i podróżnicze, gdzie zajmujemy się programem i stroną merytoryczną. Przykładami takiej współpracy są Slajdy Podróżnicze w Buku, cykl pokazów „Podróżnicze Pasje” w Muzeum Ziemi PAN (16 lat!), Festiwal Norweski przygotowany dla Ambasady Norwegii, cykl pokazów górskich Montana Incognita i Spotkania Małych Podróżników na Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju czy Slajdowe Soboty Podróżników w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Zapraszamy na kolejny Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra.
O terminie, programie i rozpoczęciu sprzedaży biletów dowiesz się z Newslettera Festiwalu

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Komentowanie jest wyłączone.