2 grudnia 2007, 18.30 - 20.00 | Pokaz slajdów

TYBET – JEDWABNYM SZLAKIEM NA DACH ŚWIATA

Anna i Marcin Szymczakowie
fot. Anna i Marcin Szymczakowie

fot. Anna i Marcin Szymczakowie

fot. Anna i Marcin Szymczakowie

fot. Anna i Marcin Szymczakowie

Tybet był do niedawna jednym z trudniej dostępnych miejsc na świecie, nie tylko ze względów politycznych, ale też przyrodniczych. Zachowała się tam przepiękna pierwotna kultura oraz mistyczna religia. Niestety w związku z ekspansją Chin i coraz większymi przemianami w tym regionie to co przepiękne i niedostępne powoli znika zgniatane przez współczesną cywilizację.
Zabierzemy Państwa w magiczną podróż, by pokazać zanikające piękno Tybetu. Dotrzemy tam zakazaną drogą dla turystów, czyli od zachodu przemierzając legendarny Jedwabny Szlak. Będziemy wędrować razem z pielgrzymami wokół świętej góry Kailash, przemierzymy karkołomną drogę do Lhasy by w końcu dotrzeć pod najwyższy szczyt na Ziemi czyli Mount Everest.

Anna i Marcin Szymczakowie

fot. Anna i Marcin Szymczakowie

fot. Anna i Marcin Szymczakowie

Absolwenci Geografii na Uniwersytecie Warszawskim, pracujący jako nauczycielka geografii i kartograf. Ich wspólną pasją są podróże i fotografia. Od kilku lat corocznie organizują wyprawy w różne zakątki świata. Wyjazdy rozpoczęli jeszcze w czasach studenckich szukając nowych przygód. Bo, do czego można porównać nocleg pod północną ścianą Biełuchy w Ałtaju, zimowy Chamar Daban, wspaniałą sylwetkę Piku Pabiedy w Kirgizji, czy wspinaczkę w „czadorze” na szczyt Demawendu w Iranie? Na zawsze zapamiętają Indyjski Tybet, smak herbaty pod szczytem Fuji oraz nurkowanie w Morzu Wschodniochińskim. Jednak spływ w Amazonii rzeką pełną piranii i krokodyli utkwił im najbardziej w pamięci.
Do końca życia pamiętać będą majestatyczny Pamir oraz korę wokół świętej góry Kailash.
www.fotografiapodroznicza.pl

Komentowanie jest wyłączone.