8 grudnia 2002, 18.30 - 20.00 | Pokaz slajdów

POLSKA WYPRAWA MOTOCYKLOWA – DOOKOŁA HIMALAJE 2000

Tomasz Bonikowski

festiwal-2002-8-1-bg festiwal-2002-8-2-bgRafał Topór, Wojtek Sarna, Bartek Konarski, Tomek Bonikowski. Czterech facetów, cztery motocykle. Plan był prosty – wyjechać gdzieś na wakacje na motorach.
Początkowo myśleliśmy o Turcji. Ostatecznie jednym z celów wyprawy stało się Karakorum Highway w Pakistanie. A to przecież tak blisko Indii i Nepalu. Po koszmarze przygotowań, braku sponsorów, wyłuskaniu ostatnich oszczędności, kupnie motocykli wyruszyliśmy z Krakowa 23.08.2000. Trasa wiodła przez Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Przejechaliśmy 18600 km. Mieszkaliśmy w namiotach, żyliśmy między tubylczą ludnością, byliśmy tam gdzie nie docierają zwykli turyści. Po trzech miesiącach zmagań z własnymi słabościami, motocyklami, fatalnymi drogami lub ich brakiem, upałem i mrozem szczęśliwie zakończyliśmy wyprawę w Bombaju.
Slajdy, które przedstawimy wprowadzą Państwa w klimat tej podróży, pokażą co przeżyliśmy i widzieliśmy.

Tomasz Bonikowski
festiwal-2002-8-3-bgSwoją podróżniczą przygodę rozpoczął we wczesnych latach 90-tych organizując wyprawy wysokogórskie zakończone zdobyciem kilku 5-tysięczników w państwach byłego ZSSR (Fany, Tien-Szan, Ałtaj, Kaukaz).
Nie porzucając ukochanych gór nie stroni od innych form aktywnej turystyki (żeglarstwo, nurkowanie). Z każdej swojej podróży przywozi bogaty plon fotografii i wspomnień którymi dzieli się na licznych pokazach i spotkaniach.
Jego drugą prawdziwą miłością są motocykle. Kiedy pojawił się pomysł by wyruszyć na motorach w Himalaje nie zastanawiał się nawet chwili.

Komentowanie jest wyłączone.