4 grudnia 2004, 18.30 - 20.00 | Pokaz slajdów

NEPAL – KRÓLESTWO PRZYGODY

Marek Arcimowicz
festiwal-2004-4-1-bg

fot. Marek Arcimowicz

festiwal-2004-4-2-bg

fot. Marek Arcimowicz

Bardzo trudno ukazując popularne turystycznie rejony gdzie każdy był, każdy widział nie otrzeć się o banał. Dlatego autor zdecydował się ukazać obraz swojej ukochanej drugiej ojczyzny – tak jak ją widzi. Z perspektywy organizatora i uczestnika adrenalinowych uciech, dekady obserwacji i wieloletniego, w sumie, pobytu. Nepal, trzykrotnie mniejszy od Polski, jest co prawda małym rajem ludzi gór ale poza zwiedzaniem to nie tylko trekking i wspinaczka. Przez lata apostolstwa szaleńców z całego świata stał się światowym centrum raftingu. Od lat rozwija się tam kajakarstwo, paralotniarstwo. Boom przeżywa kolarstwo górskie, Bungee Jumping… A trzeba zauważyć, że jest to jedynie dopełnienie niezwykłej, eksplodującej bogactwem kultury, fantastycznego kolorytu etnicznego, ciekawej historii, niezwykłej przyrody, najwyższych gór świata. Opowieść ta jest wiec próbą ukazania wielkiego bogactwa wrażeń, egzotyki i przygody, które czekają na wędrowców w maleńkim królestwie u stóp Himalajów.

Marek Arcimowicz

festiwal-2004-4-3-bg

fot. Marek Arcimowicz

Fotograf z pasji i zawodu.
Specjalizuje się w fotografii reklamowej, podróżniczej i sportów outdoorowych. Autor kilkudziesięciu publikacji prasowych (głównie magazyny) i reklamowych od Polski po antypody. Dwukrotny laureat I nagrody w XII i XIII Biennale Fotografii Górskiej organizowanym przez jeleniogórski oddział ZPAF.
Od 4 lat stale współpracuje z polską edycją „National Geographic” gdzie opublikował kilka reportaży. Mieszka z rodziną w górach.

Komentowanie jest wyłączone.