18 marca 2023, 18.30-20.00 | Pokaz slajdów

Bike The World – Rowerami dookoła świata

Adela Tarkowska i Krzysztof Kris Józefowski

Adela i Krzysztof zabiorą Was w trwającą niemal dekadę podróż dookoła świata. Przemierzycie z nimi liczne góry, tropikalne lasy i pustynie. Usłyszycie jak pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża, walczyli z wiatrami Patagonii i burzami piaskowymi. Dowiecie się jak znosili nieziemskie upały i mroźne zimy. Spotkacie z bliska wiele niezwykłych kultur ze wszystkich kontynentów naszej planety. Ich trwająca 9,5 roku podróż, czy raczej dekada życia, to pełen wachlarz krajobrazów, emocji oraz relacji. Zaczęli w Turcji, przez Bliski Wschód dotarli do Afryki, którą przejechali z północy na południe, następnie z argentyńskiej Patagonii dojechali na Alaskę, byli w Australii i Nowej Zelandii, z Japonii, przez Koreę, Rosję, Mongolię i Chiny dotarli do Azji Południowo-Wschodniej i dalej przez Azję Środkową, Półwysep Arabski i Kaukaz wrócili do Europy. Nie spieszyli się, nie robili skrótów, żyli. Ich wyprawa jest żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoją bezprecedensową podróżą dowiedli, że można realizować wielkie marzenia, wizje i pragnienia serca, niezależnie od budżetu,  wszelkich trudności   i przeciwności losu.

Wyprawa uhonorowana najważniejszymi nagrodami podróżniczymi w Polsce: Kolosem w kategorii „Podróże”, nagrodą im. Tony’ego Halika, nagrodą publiczności za najciekawszą prelekcję festiwalu Bonawentura oraz nominacją do Travelerów National Geographic.

Adela Tarkowska i Krzysztof Kris Józefowski

Pierwsza polska para, która objechała świat na rowerach. Odwiedzili 60 państw na 6 kontynentach, pokonując niemal 90 tysięcy kilometrów. Ich podróż trwała nieprzerwanie dziewięć i pół roku i była tym samym  najdłuższą polską wyprawą rowerową w historii, za co otrzymali najważniejsze nagrody podróżnicze w Polsce: Kolos w kategorii „Podróże”, nagroda główna im. Tony’ego Halika, nagroda publiczności festiwalu Bonawentura. Zostali również wyróżnieni nominacją do Travelerów National Geographic.

Komentowanie jest wyłączone.