6 grudnia 2008, 13.30 - 15.00 | Pokaz slajdów

WIELKI BŁĘKIT – FASCYNUJĄCY PODWODNY ŚWIAT

Darek Sepioło
fot. Darek Sepioło

fot. Darek Sepioło

fot. Darek Sepioło

fot. Darek Sepioło

Morza i oceany stanowią 70% powierzchni Ziemi. Większość naszej planety to świat z pozoru niedostępny dla człowieka. Jednak o tym, że tak nie jest każdego roku przekonuje się coraz więcej ludzi. Pod powierzchnią znajduje się bowiem świat tak ciekawy i inspirujący, że przyciąga coraz więcej pasjonatów. Każdego dnia odkrywanych jest kilkanaście nowych gatunków morskich zwierząt i roślin. Niespotykane kształty i kolory na powierzchni ziemi, pod wodą są codziennością. Nigdzie na ziemi nie mamy możliwości tak bliskiego kontaktu z dziką przyrodą. W podwodnym świecie jesteśmy gośćmi, a zwierzęta morskie nie znając człowieka, często po prostu ignorują jego obecność. Dzięki temu mamy niepowtarzalną okazję przyglądać się z bliska niezwykłym stworzeniom.
Zapraszamy Państwa na pokaz slajdów Darka Sepioło zatytułowany „Wielki Błękit”, który jest owocem jego wieloletniej fascynacji podwodnym światem. Wyruszymy w podróż po najpiękniejszych rafach koralowych na świecie, zajrzymy do wnętrza tajemniczych wraków i poznamy ich niezwykłe historie, odkryjemy również magiczne wnętrza zalanych jaskiń, które są największym wyzwaniem dla nurków.

Darek Sepioło

fot. Darek Sepioło

fot. Darek Sepioło

Darek Sepioło należy do światowej czołówki fotografów specjalizujących się w zdjęciach podwodnych. Od lat podróżuje po świecie nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Jednak najbardziej urzekło go piękno podwodnego świata. Przygoda z nurkowaniem rozpoczęła się kilka lat temu i szybko przerodziła się w wielką pasję. Darek Sepioło spędził pod wodą ponad 1300 godzin, odwiedzając najpiękniejsze miejsca nurkowe świata. Jego największą fascynacją są wraki oraz pełen przedziwnych stworzeń makroświat. Darek Sepioło jest laureatem prestiżowych konkursów fotograficznych m.in w Moskwie, Singapurze, Nowym Yorku i National Geographic oraz współzałożycielem magazynu o nurkowaniu „Wielki Błękit”.
www.dareksepiolo.com

Komentowanie jest wyłączone.