5 grudnia 2004, 16.00 - 17.30 | Pokaz slajdów

WENEZUELA – ZAGINIONY ŚWIAT

Tomasz Klimek
festiwal-2004-7-1-bg

fot. Tomasz Klimek

festiwal-2004-7-2-bg

fot. Tomasz Klimek

Będzie to relacja z wyprawy do „Zaginionego Świata”, na najstarsze formacje geologiczne na naszej planecie – góry tepui na Wyżynie Gujańskiej w Wenezueli. Podczas pokazu dotrzemy na swoistą „wyspę w czasie” (jak nazywają często Roraima Tepui), gdzie endemiczna roślinność, pobudzające wyobraźnię formy skalne oraz fascynujący krajobraz stołowego szczytu stwarzają niesamowite wrażenie podróży w czasie i przestrzeni. Dodatkowo poznamy kulturę i zwyczaje Wenezuelczyków, oraz inne godne uwagi miejsca w tym pięknym acz nie do końca odkrytym kraju.
Wenezuela od zawsze przyciągała swą magią całe rzesze światowych podróżników, w każdej epoce i wielu różnych okolicznościach. Począwszy od pierwszych podróżników, jak Krzysztof Kolumb, aż do współczesnych globtroterów Wenezuela fascynuje niesamowitym połączeniem krajobrazów dżungli, wielkich równin, rajskich plaż, wydm pustynnych i gór, tworzących wspólnie niepowtarzalny klimat tego, jeszcze nie do końca odkrytego kraju. Natura obłaskawiła Wenezuelę ogromną ilością i różnorodnością krajobrazów, wszystkich tak blisko siebie, że można przemknąć ze słońca do śniegu, z dżungli do jaskini czy z wysp archipelagu na andyjskie szczyty w przeciągu maksymalnie jednego dnia podróży. Te wszystkie wspaniałe obrazy i fascynujące opowieści staną się udziałem uczestników pokazu. Serdecznie zapraszam do odbycia niezapomnianej przygody i mnóstwa wrażeń.

Tomasz Klimek

festiwal-2004-7-3-bg

fot. Tomasz Klimek

Podróżnik i fotograf, absolwent krakowskiej AGH, od lat przemierzający najdalsze, dzikie zakątki świata od Tajlandii, przez Maroko, Zimbabwe po Amerykę Łacińską, z którą czuje się szczególnie związany. Oprócz podróży i gór jego pasją jest lotnictwo i snowboarding. Jego ulubionym celem podróży stała się Wenezuela zwana Ameryką Łacińską w miniaturze – zarówno ze względu na różnorodność etniczną, kulturową oraz przede wszystkim bogactwo wszystkich prawie rodzajów krajobrazów i stref klimatycznych jakie występują na tym kontynencie. Pasja podróżnicza przerodziła się w fascynację kulturą i dziedzictwem iberoamerykańskim – jest prawdziwym znawcą Wenezueli i krajów regionu.
Płynnie mówi po hiszpańsku, zna najlepsze egzotyczne dania tamtejszej kuchni, prowadzi grupy w najpiękniejsze zakątki kraju Bolivara, a jego opowieści wspaniale oddają niepowtarzalną i gorącą atmosferę latynoskiej fiesty, radości życia oraz próbowania wszystkich „smaków” tego urzekającego świata.

Komentowanie jest wyłączone.