2 grudnia 2023, godz. 19.30-21.00 | Pokaz slajdów

Tuszetia – mieszkając wśród górali

Magdalena Konik

TUSZETIA – MIESZKAJĄC WŚRÓD GÓRALI

Magdalena Konik od 10 lat  jest związana z Gruzją, od 7 zgłębia tradycje niewielkiej ale dumnej góralskiej społeczności.
Tuszetia – miejsce, które skradło jej serce, nauczyło cierpliwości i pokory, a jednocześnie stało się prawdziwym domem na długie lata.
Miejsce, gdzie tradycja i lokalne wierzenia przeplatają się z chrześcijaństwem, codziennym życiem w górach w trudnych warunkach, dumą i napływającą nowoczesnością wraz z turystyką.
Opowieść o pięknej i wymagającej krainie, lokalnej kulturze, życiu mieszkańców, podążaniu szlakami pasterskimi, konsekwencjach turystyki oraz o zimie spędzonej podczas pandemii w Tuszetii. Opowieść o starej kulturze, która przetrwała wojny, a obecnie stawia czoła, pandemii, konsekwencjom wojny i turystyce.

Magdalena Konik
Fotografka, przewodniczka i pilotka wycieczek nie umiejąca żyć bez koni i przestrzeni. Nagradzana i wyróżniana w międzynarodowych konkursach fotograficznych (m.in. SIPA, TIPA, Malta Int. Photo Awards, Amundsen Photo Awards),  jedna z uczestniczek stypendium fotograficznego TAPSA w Emiratach Arabskich w ramach Xposure International Photo Festival. Jej zdjęcia i artykuły pojawiały się w prasie gruzińskiej, polskiej i niemieckiej. Zamieszkała w Gruzji, żeby poświęcić się projektom fotograficznym, ale również jest właścicielem biura podróży, inicjatorem akcji ekologicznych oraz współpracuje przy międzynarodowych programach wspierających rozwój i poprawę bezpieczeństwa w jeździectwie w Gruzji. Współpracuje z Polsko-Gruzińską Izbą Gospodarczo-Handlową.
migawkizpodrozy.com 
facebook.com/migawkizpodrozy 
instagram.com/magdalenakonik_migawkizpodrozy

 

Komentowanie jest wyłączone.