3 grudnia 2017, 16.00 -17.30 | Pokaz slajdów

Najpiękniejsze miejsca polskich gór

Karol Nienartowicz

 

Karol Nienartowicz od prawie 15 lat przemierza z aparatem góry w całej Europie, a przede wszystkim w Polsce. Gór w Polsce jest niewiele; Sudety i Karpaty zajmują tylko 3% powierzchni kraju. Mimo niewielkiego obszaru, który zajmują, oferują one bardzo bogaty i urozmaicony krajobraz, od zalesionych wzgórz i lekko sfałdowanych łąk Sudetów i Beskidów, aż po tatrzańskie turnie. Podczas prezentacji autor opowie o najpiękniejszych trasach i najbardziej malowniczych miejscach, jakie można podziwiać w polskich górach. Wirtualna podróż zacznie się w Górach Izerskich, Karkonoszach, Rudawach Janowickich i Górach Kaczawskich na zachodzie kraju. Następnie odwiedzimy najciekawsze rejony Sudetów Środkowych i Kotliny Kłodzkiej, aby przez Beskidy i Gorce dotrzeć na Podhale i w najciekawsze rejony górskie Polski: Tatry i Pieniny. Dalsza droga zaprowadzi nas na południowo-wschodnie rubieże Rzeczpospolitej, która kończy się w Bieszczadach. Oczywiście granice w górach są tylko kwestią umowną, więc będzie okazja poznać kilka pięknych miejsc, leżących tuż przy granicy, ale po tej drugiej stronie. Podczas pokazu nie zabraknie uwag na temat fotografowania w górach, biwakowania oraz planowania wypadów.

Karol Nienartowicz

Fotografuję góry od 2003 r. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresowałem się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkryłem fotografowanie gór. Od tego momentu łączę pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Podczas swoich podróży, w ciągu 7 lat, odwiedziłem ponad 30 krajów. Fotografowałem m.in. w Górach Skandynawskich, Alpach, Karpatach, Górach Dynarskich, górach Islandii, Szkocji, i innych.  Od 2013 r. jestem licencjonowanym przewodnikiem sudeckim. Przez 3 lata mieszkałem w Gdańsku, gdzie zajmowałem się głównie fotografią morską i miejską. Od listopada 2016 r. mieszkam w Zakopanem, gdzie ponownie fotografuję górskie pejzaże.

Mam w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych, 5 występów w telewizji, a nawet własne tagi na Pudelku (sprawdźcie!).
Facebook: https://www.facebook.com/KarolNienartowiczMountainPhotographer
Blog: http://karolnienartowicz.blog.pl
Instagram: https://www.instagram.com/karolnienartowicz

Komentowanie jest wyłączone.