2 grudnia 2001, 18.30 - 20.00 | Pokaz slajdów

NADBUŻAŃSKIE PODLASIE

Artur Tabor (1968-2010)
fot. Artur Tabor

fot. Artur Tabor

fot. Artur Tabor

fot. Artur Tabor

Pokaz slajdów przedstawia Nadbużanską krainę z całym jej bogactwem przyrodniczym koncentrującym się wokół dzikiej wschodniej rzeki Bug od wiosny do zimy. Zdjęcia zwracają uwagę na harmonię ludzi, którzy tam mieszkają, z przyroda. Zdjęcia do pokazu powstały w latach 1994-1999 podczas których realizowany był album „Bug – Nadbużańskie Podlasie”.

Artur Tabor (1968-2010)

fot. Artur Tabor

fot. Artur Tabor

Urodził się w 1968 r. w Radomiu. Absolwent WSR-P w Siedlcach (obecnie Akademia Podlaska). Fotografią przyrodniczą, która była pasją jego życia zajmował się przez 22 lata swego życia.
Przez wiele lat jako zawodowy fotografik był związany z drukarnią Winkowski Sp z&npsp;o.o. oraz współpracownik Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Przez wiele lat pracował w miesięczniku „ZWIERZAKI”. Współpracował z innymi czasopismami o tematyce przyrodniczej w Polsce oraz z agencjami zachodnimi m.in. z BBC.
Specjalizował się fotografowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczególnie ptaków. Na podglądaniu przyrody spędzał kilka miesięcy w roku budując specjalne ukrycia w koronach drzew, wśród wodnych szuwarów lub wkopując się w ziemię – jak sam mówił bawi się w Indian w wieku dorosłym. Od pewnego czasu próbował swoich sił w realizacji filmów o tematyce przyrodniczej. Był członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych. Laureat wielu nagród i uczestnik wystaw zbiorowych, miał też wystawy indywidualne. Autor albumu fotograficznego „Bug – Nadbużańskie Podlasie”. W przygotowaniu kolejne wydawnictwa i filmy pokazujące fantastyczny świat polskiej przyrody.

www.arturtabor.pl

Komentowanie jest wyłączone.