28 listopada 2010, 16.00 - 17.30 | Pokaz slajdów

MADAGASKAR – WYSPA PEŁNA EMOCJI

Arkadiusz Ziemba
fot. Arkadiusz Ziemba

fot. Arkadiusz Ziemba

fot. Arkadiusz Ziemba

fot. Arkadiusz Ziemba

Na Madagaskar wracam co roku. Jeszcze długo będą tam miejsca, ludzie, projekty, które będą mnie magicznie przyciągać. To kraj pełen emocji. Wspaniałych zwierzęcych, prymitywnych emocji. Takich które w naszym bezpiecznym świecie już nie ma. Po te emocje tam jeżdżę. Do wiosek, w których pierwsze kroki kieruje do króla wioski albo do starszyzny. Zanim powiesz, że też marzysz o miejscach, gdzie nie docierają biali, pamiętaj: tam nikt na ciebie nie czeka. Nie porównuj niczego z naszą rzeczywistością. Ona nie ma tam zastosowania.

Arkadiusz Ziemba

fot. Arkadiusz Ziemba

fot. Arkadiusz Ziemba

Z wykształcenia germanista. Pasjonat również innych języków, zna ich w sumie osiem. Używa ich do mówienia i słuchania… Wyznaje zasadę, że podróż przybiera całkiem inny wymiar o ile zna się miejscowy język. Można załatwić niezałatwialną sprawę w Egipcie, łowić piranie i krokodyle ze strażakami gaszącymi amazońskie lasy czy znaleźć nocleg w areszcie na meksykańskiej prowincji. Czasem też znajomość języka uratuje skórę, jak kilka razy podczas wypraw w niedostępne rejony Madagaskaru. Przemierza świat już od kilkunastu lat. Stacjonarnie przepracował w życiu całe… trzy tygodnie. Jeżeli nie jest akurat w drodze jako pilot wycieczek to pewnie prywatnie w czasie ekstremalnych wypraw rowerowo-trekkingowych. Bardzo lubi się bardzo zmęczyć. Fotografuje i opisuje miejsca, ludzi i emocje. Żeby nie było powierzchownie, często wraca do tych samych krajów i drąży zaczęte tematy.
Na Kolosach 2008 otrzymał wyróżnienie w kategorii Podróż Roku za wyprawę rowerem przez góry i dżunglę Madagaskaru do Ambinanitelo – „wioski Arkadego Fiedlera”.

Komentowanie jest wyłączone.