4 grudnia 2010, 14.00 - 14.30 | Pokaz slajdów

KOLUMBIA – SERCE ŚWIATA

Claudia Cardenas i Dominik Bac

 

fot. Dominik Bac

fot. Dominik Bac

fot. Dominik Bac

fot. Dominik Bac

Wyprawa w Sierra Nevada de Santa Marta, najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie, wyrastające w odległości zaledwie 40 km od brzegów Morza Karaibskiego, której najwiekszą wartością nie była jednak wspinaczka i zdobywanie szczytów, ale dotarcie do mieszkających tam Indian Kogi i Arhuacos Określający siebie mianem „Strażników Ziemi” spadkobiercy prekolumbijskiej cywilizacji Tayrona 500 lat temu oparli sie najazdowi Hiszpanów skrywając sie niedostępnych górach i do dziś żyją w podobny co przed wiekami sposób mimo nierównego starcia z cywilizacją. Do minimum ograniczają kontakty ze światem zewnętrznym i rzadko dopuszczają do siebie przybyszów. Do ich wiosek można dotrzeć jedynie helikopterem lub po kilkudniowym marszu przez górską dżunglę. Góry których szczyty wznosza sie na ponad 5700 m. to dla Indian odbicie całej Ziemi, lustro w którym przegląda sie ludzkość, wobec której nazywaja sie Starszymi Braćmi. W górach znajdują sie ruiny prekolumbijskich budowli, zaginionego miasta Ciudad Perdida -– nazywanego kolumbijskim Machu Picchu. Serce Świata to niezwykła podróż w czasie i do wnetrza nas samych, w poszukiwaniu wartości i energii życia oraz zapomnianej wiedzy o równowadze naszej planety i uniwersalnej filozofii.

fot. Dominik Bac

fot. Dominik Bac

Claudia Cardenas
Urodzona w sercu kolumbijskich Los Llanos. Pasjonatka podróży w których najważniejsze sa dla niej spotkania z ludźmi i odkrywanie różnic między kulturami. Zaraża optymizmem i miłością do rodzinnej Kolumbii. Jeździ konno i nurkuje. Uczestniczyła w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych Kolosem 2007 i National Geographic Traveller. Od 3 lat wspólnie z mężem realizuje wyprawy w nieznane zakątki Kolumbii i innych miejsc Ameryki Południowej gdzie odwiedza żyjące pierwotnie plemiona indiańskie. Z zawodu architekt – pracuje jako niezależny projektant.
www.grupaoutdoor.com

Dominik Bac
Podróżnik, żeglarz i fotograf. Kapitan Jachtowy. Od 8 lat regularnie podróżuje lądem i pod żaglami czego efektem są fotografie z 6 kontynentów. Organizował i uczestniczył w wyprawach żeglarskich dookoła Ameryki Północnej i Ameryki Południowej – QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych nagrodami: I nagroda Rejs Roku 2006, Kolos w kategorii żeglarstwo 2007 i National Geographic Traveller 2006. Jego zdjecia i teksty ukazują sie w czasopismsmach żegalrskich i podróżniczych m.in. Żagle i National Geographic. Na codzień koorydynuje prace Stowarzyszenia Grupa Outdoor – organizatora rejsów żeglarskich i wypraw do Ameryki Południowej.
www.grupaoutdoor.com, www.amundsen.pl/biegun-dzungli/

Komentowanie jest wyłączone.