1 grudnia 2012, 16.00 - 17.30 | Pokaz slajdów

FILIPINY – INNY ŚWIAT?

Agnieszka Doberschuetz
fot. Agnieszka Doberschuetz

fot. Agnieszka Doberschuetz

fot. Agnieszka Doberschuetz

fot. Agnieszka Doberschuetz

Filipiny – czy każdy wie, gdzie leżą? Zapewnie nie. A że językiem urzędowym jest angielski? Pewnie też nie. Ale już o osławionych drogach krzyżowych słyszało wielu – one zaś należą tam do rzadkości! O tym podobnych ciekawostkach, paradoksach, zaskakujących faktach i mitach opowie Agnieszka Doberschuetz, która wraz z rodziną spędziła w tym „innym świecie” blisko trzy lata. Z pozycji nie tubylca nie-turysty obserwowała Filipiny od podszewki: pracowała i wypoczywała; bawiła się i dzieliła żałobę; zawitała do fabryki broni oraz do więzienia; została matką chrzestną, zdobyła grono przyjaciół…
Publicystka i amatorka fotografii, baczna obserwatorka życia, zdążyła zapuścić w Cebu „korzonki” i zostawić tam kawałek serca. W zamian przywiozła naręcza zdjęć i wspomnień, którymi chętnie dzieli się, aby w ten sposób zamknąć filipiński rozdział życia (co jej się jednak, jak dotąd, nie udało).

fot. Agnieszka Doberschuetz

fot. Agnieszka Doberschuetz

Agnieszka Doberschuetz
Wielkopolanka, po 17 latach tułaczki po świecie próbuje na nowo zaaklimatyzować się w Polsce (co nie raz okazuje się trudniejsze niż na Filipinach).
Podróżowała po Europie, Azji, Australii. Ostatnie 3 lata spędziła na Filipinach. Każdemu miejscu na ziemi, w które rzuca ją los, „daje szansę”, przywiązując się i angażując. W zamian przywozi naręcza zdjęć i wspomnień. Fotografuje namiętnie, choć amatorsko.
Agnieszka nie uprawia typowej turystyki, raczej przemieszcza się z miejsca na miejsce na dłużej, z całą rodziną. Jest mamą dwóch małych podróżniczek i od 20 lat zagorzałą wegetarianką, co czasem w trasie stanowi dodatkowe wyzwanie. Pozostaje honorowym członkiem filipińskiego towarzystwa fotograficznego Focal7. Brała udział w siódmej edycji azjatyckiego programu wymiany doświadczeń fotograficznych Crossing Bridges. Jej zdjęcia zyskały uznanie w konkursach Photoworld Asia oraz w prestiżowym ogólnoazjatyckim konkursie Thunderbird Asia, zamieszczono je też w Roczniku Miasta Cebu. Marzy o podróży do Mongolii.

Komentowanie jest wyłączone.