6 grudnia 2015, 16.00 - 17.30 | Pokaz slajdów

EKWADOR – W CIENIU WULKANÓW I NA PLAŻACH GALAPAGOS

Mariusz Jachimczuk
festiwal-2015-7-1-bg

fot. Mariusz Jachimczuk

festiwal-2015-7-2-bg

fot. Mariusz Jachimczuk

To najmniejsze państwo leżące w paśmie Andów nazywane jest Ameryką Południową w pigułce. Nic dziwnego! Zwiedzając obszar mniejszy niż Polska zobaczymy ośnieżone szczyty, puszczę amazońską i niesamowite wyspy Galápagos. Ekwador to także różnorodność etniczna, kolonialne miasta i fascynujące zwyczaje. Stolica Ekwadoru – Quito – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na wspaniałe kolonialne zabytki. Poznamy je podczas uroczystości Bożego Narodzenia. Spotkamy też „wdowy po starym roku”, a w sylwestra o północy zobaczymy, co stanie się ze „starym rokiem”.
Nasza wspólna podróż to przede wszystkim zachwycająca przyroda – będziemy wędrować po Andach, zajrzymy do najwyższego czynnego wulkanu na świecie, Cotopaxi, oraz do urokliwej Laguny Quilatoa. Odwiedzimy też Amazonię – fascynującą przyrodniczo i nadal zamieszkaną przez rdzennych Indian.
Na koniec odwiedzimy słynny archipelag Wysp Galápagos – jeden z najważniejszych parków narodowych świata. Zobaczymy gatunki zwierząt, które zainspirowały Karola Darwina do sformułowania teorii ewolucji. Wyspy Żółwie (inna nazwa Galápagos) to nie tylko mieszkające tam endemiczne gatunki. To także przepiękne wulkaniczne krajobrazy i zaskakujące życie podwodne. Zapraszam na pokaz! A w internecie na www.FotoPodroze.pl

Mariusz Jachimczuk

festiwal-2015-7-3-bg

fot. Mariusz Jachimczuk

Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od 15 lat fotografuje i podróżuje, był na weselu w Erytrei, szukał najwyższej góry w Gabonie a jak ma kilka dni wolnych to jedzie do Gruzji. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Beskidach jak i w dalekich Andach. Od kilku lat zafascynowany dziką przyrodą, dla niej pojechał na Galapagos. Zdjęcia z wypraw prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach.
www.FotoPodroze.pl

Komentowanie jest wyłączone.