5 grudnia 2009, 13.30 - 15.00 | Pokaz slajdów

BLISKI WSCHÓD – SZLAKIEM KARAWAN, MECZETÓW I KADZIDŁA

Mariusz Jachimczuk
fot. Mariusz Jachimczuk

fot. Mariusz Jachimczuk

fot. Mariusz Jachimczuk

fot. Mariusz Jachimczuk

Opowieść o kilku podróżach po Bliskim Wschodzie, regionie słynącym z bogactwa swej kultury, historii oraz niezwykłej gościnności mieszkańców. To w tym miejscu stykały się wielkie starożytne cywilizacje i krzyżowały szlaki handlowe. Bliski Wschód był również kolebką trzech wielkich religii monoteistycznych, których miejsca kultu do dzisiaj stanowią cel licznych pielgrzymek.
W trakcie naszej wędrówki na początku odwiedzimy Syrię z niezwykłym Damaszkiem, wspaniałymi meczetami oraz zamkami krzyżowców. W Libanie zaskoczy nas rzymska świątynia Baalbek, chrześcijańska dolina Kadisha a także Bejrut słynący z kolorowego życia nocnego, nazywany Paryżem Wschodu.
Następnie przeniesiemy się do Jordanii, gdzie zobaczymy piękną pustynie Wadi Rum, wykąpiemy się w Morzu Martwym i udamy się na trekking po wpisanej na listę nowych cudów świata Petrze. Podczas tej podróży nie możemy ominąć Jerozolimy i niespokojnego Betlejem, do którego dotrzemy w samo Boże Narodzenie. Na koniec udamy się do mniej odwiedzanych miejsc – tajemniczego Jemenu oraz krainy kadzidła Omanu.

Mariusz Jachimczuk

fot. Mariusz Jachimczuk

fot. Mariusz Jachimczuk

Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Pracuje jako wydawca oraz projektant pomocy do nauki języków obcych. Od 2000 roku podróżuje i fotografuje. Preferuje miejsca dalekie od masowej turystyki, jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Beskidach jak i w dalekiej Patagonii, w lesie tropikalnym na Borneo czy Afryce. Wielokrotnie odwiedzał kraje Bliskiego Wschodu. Zdjęcia z wypraw prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach.
www.fotopodroze.pl

Komentowanie jest wyłączone.