2 grudnia 2017, 16.00 -17.30 | Pokaz slajdów

Afryka Środkowa – Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada

Mariusz Jachimczuk

To opowieść o kilku podróżach do jednego z najbardziej dzikich, niemal nienaruszonego przez człowieka regionu na Ziemi. Będziemy przemierzać Gabon, Wyspy Św. Tomasza, Kamerun i Republikę Środkowoafrykańską poszukując goryli nizinnych, bongo, łuskowców i słoni leśnych. Odkryjemy tam nie tylko bogactwo dzikiej przyrody, ale również mozaikę kultur mieszkańców Afryki Środkowej.
Przemierzymy bezdroża Gabonu, poznamy tajemnicę góry Bengue i spotkamy mandryle – najbardziej kolorowe małpy zwierzokształtne. Odwiedzimy pobliskie Wyspy Św. Tomasza – kraj o pięknych plażach i uśmiechniętych mieszkańcach. Wejdziemy tam na wulkan o wysokości 2024 m n.p.m., a nagrodą za jego zdobycie będzie najlepsza czekolada na świecie.
Kolejną przygodę zaczniemy na czarnych plażach, pod czterotysięcznym aktywnym wulkanem Mt Kamerun. Zobaczymy imponujący wodospad Ekom, odwiedzimy pałace i kolorowe bazary Królestwa Bamum.
Dotrzemy do słynnego Parku Narodowego Dzanga-Sangha, który położony jest na styku Republiki Środkowoafrykańskiej i Konga. Chroni on naturalne ekosystemy lasów równikowych. Poznamy kulturę Pigmejów Aka przyglądając się ich przejmującym rytuałom i słuchając polifonicznego śpiewu, który został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Aka zaprowadzą nas do „wioski słoni leśnych” i pomogą tropić goryla Makumba, a podczas wspólnego polowania poczujemy prawdziwy klimat Afryki Równikowej.

 

Mariusz Jachimczuk   

Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od ponad 15 lat fotografuje i podróżuje. Był na weselu w Erytrei, jechał najdłuższym pociągiem świata, a jak ma kilka dni wolnych to przemierza Polskę rowerem. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Tatrach, jak i w Himalajach. Od kilku lat dokumentuje życie ludzi – m.in. w Etiopii. Zdjęcia z wypraw prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach.
www.FotoPodroze.pl

 

 

Komentowanie jest wyłączone.