6 grudnia 2015, 11.00 - 12.30 | Pokaz slajdów

KARPATY WSCHODNIE – NASZE WSPÓLNE DZIEDZICTWO

Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk
festiwal-2015-5-1-bg

fot. Marcin Stańczyk

festiwal-2015-5-2-bg

fot. Grzegorz Leśniewski

Zapraszamy na autorski pokaz diaporamy Grzegorza Leśniewskiego i Marcina Stańczyka „Rezerwat Biosfery Karpaty Wschodnie – nasze wspólne dziedzictwo.” Fotograficzna opowieść o jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy, symbolicznym końcu świata ukrytym na styku trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. Autorzy spędzili ostatnich 8 lat fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – wielkie drapieżniki, życie karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin. Wędrując po trzech stronach bieszczadzkiej granicy Grzesiek i Marcin znaleźli nie tylko dziką, nieskażoną cywilizacją przyrodę, ale również zaklęty w czasie świat ludzi wciąż żyjących w rytmie wyznaczanym przez prawa natury. Pokaz powstał we współpracy i pod patronatem Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Grzegorz Leśniewski

festiwal-2015-5-3-bg

Grzegorz Leśniewski
fot. Wojciech Drzyzdrzyk

Przyrodnik z wykształcenia – ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Fotograf z zamiłowania i zawodu – od kilkunastu lat, za pomocą aparatu fotograficznego, próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody. Jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy gór, lasów i bagien, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Od 2006 roku związany z Bieszczadami i Pogórzem Przemyskim, gdzie realizuje projekt fotografowania na wolności dużych drapieżników – wilka, rysia i niedźwiedzia – a także dokumentuje życie karpackiej puszczy.
www.grzegorzlesniewski.pl
www.facebook.com/DzienDobryBieszczady

Marcin Stańczyk

festiwal-2015-5-4-bg

Marcin Stańczyk
fot. Marcin Stańczyk

Absolwent leśnictwa na wydziale leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Większość czasu spędza z aparatem przy oku chwytając ulotne momenty dzikiej (choć nie tylko) przyrody. Najczęściej przemierza z plecakiem Karpaty oraz wschodnią Polskę poszukując dzikich i niedostępnych puszczańskich kniei i bagien, oraz miejsc, gdzie człowiek wspólnie z przyrodą od setek lat tworzy urokliwe małe ojczyzny. Niektóre z jego zdjęć znalazły uznanie wśród jurorów w konkursach National Geographic czy Sztuka Natury. Gdy nie ma w ręku aparatu fotograficznego zabiera lornetkę i wyrusza w różne zakątki naszego kraju aby wykonać monitoring ptaków dla Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
www.marcinstanczyk.pl

Komentowanie jest wyłączone.